Okna energooszczędne Kraków. Szczelny dom, to ciepły dom – testy szczelności powietrznej budynku

Mieszkając w szczelnym domu ponosimy mniejsze koszty jego utrzymania. Nie ma w nim strat ciepła spowodowanych przeciekami powietrznymi. Warto zatem przeprowadzić test szczelności budynku.

Testy szczelności powietrznej budynku wykonane są przy znacznej różnicy ciśnień, dzięki czemu można odnaleźć miejsca wymagające doszczelnienia. W celu rzetelnego przeprowadzenia testu należy wyłączyć w mieszkaniu ogrzewanie, zaślepić wentylację oraz zamknąć drzwi wejściowe. Kolejnym etapem jest sprawdzenie, ile powietrza ucieka z mieszkania. Do tego celu wykorzystywane są specjalne drzwi nawiewne z wentylatorem. Następnym krokiem jest zlokalizowanie wszelkich nieszczelności. Można to wykonać przy użyciu wytwornic dymu i kamer telewizyjnych.

 

Wykonane testy szczelności powietrznej budynku polecane są zwłaszcza w czasie budowy nowego domu. W przypadku wykrycia nieszczelności możemy wykonać niezbędne poprawki jeszcze na etapie budowy. Wykonanie testów jest też niezbędne przed rozpoczęciem modernizacji starszych budynków już używanych. Są wykonywane też w przypadku, gdy w mieszkaniach pojawia się wilgoć i pleśń.
Usług “blower door” przeprowadzane są w wielu miastach. Wiodący w tej branży jest Kraków.
Aby zmniejszyć rachunki za ogrzewanie mieszkania, należy też wymienić okna Warto zainwestować w okna energooszczędne, które charakteryzują się niskim współczynnikiem przenikania ciepła.
Te innowacyjne rozwiązania pozwolą nam funkcjonować i w ciepłym i komfortowym mieszkaniu.

Możesz również polubić…