Współczynnik izolacyjności akustycznej okien. Okna odporne na hałas – okna współczynnik RW

Każdy z nas chciałby mieszkać w cichym i przytulnym mieszkaniu. Niestety wielu z nas mieszka tuż przy ruchliwej drodze albo na gwarnym osiedlu. Co zrobić, aby hałas dobiegający z zewnątrz był jak najmniej uciążliwy?

Skoro mamy dość przeraźliwego hałasu w naszym domu, warto byłoby zainwestować w dobre okna Współczynnik rw powinien mieć odpowiednie właściwości izolacji akustycznej. Wtedy to z pewnością komfort naszego życia znacznie się poprawi.
Jak powszechnie wiadomo, najskuteczniejszy sposób walki z hałasem to oddalanie się od jego źródła. Emisja hałasu jest określana za pomocą współczynnika izolacji akustycznej okien.

 

Jest to symbol rw – wyrażany w decybelach (db). Informuje on, w jakim stopniu okno jest chronione przed hałasem z zewnątrz. Przekłada się to w ten sposób, że im jest większa wartość współczynnika, tym posiadamy okno o lepszych parametrach..
Izolacyjność okien jest też uzależniona od jego wymiarów oraz kształtu. Dobrymi właściwości akustycznymi nie mogą pochwalić się kwadratowe okna o dużej powierzchni skrzydeł.
Niezwykle ważne jest szczelne osadzenie okna w futrynie. Wybór odpowiednich okien dla naszego domu jest sprawą priorytetowa. Jeśli współczynnik izolacyjności akustycznej okien będzie miał właściwe parametry, wtedy będziemy mogli do woli odpoczywać z dala od ulicznych hałasów.

Możesz również polubić…