Badanie szczelności powietrznej. Tanie i szczelne mieszkanie – testy szczelności powietrznej budynków

Szczelne i suche mieszkanie – to tanie w użytkowaniu mieszkanie. Jeśli płacisz wysokie rachunki za ogrzewanie swego domu, może warto byłoby w nim przeprowadzić testy szczelności powietrznej budynku.

Badanie szczelności powietrznej są zalecane przede wszystkim w nowo budowanych obiektach. Warto je przeprowadzić w czasie, kiedy prace budowlane nie zostały jeszcze zakończone. Wtedy to bowiem będzie można bez większych problemów wprowadzić ewentualne poprawki uszczelniające nasz wymarzony dom. Po zamieszkaniu w nim, będziemy mogli do woli cieszyć się ciepłym mieszaniem, w efekcie czego będziemy płacić mniejsze rachunki za ogrzewanie. Badanie to warto przeprowadzić w budynku w którym jest wilgoć i pleśń oraz przeznaczonym do modernizacji.

 

Przeprowadzane testy szczelności powietrznej budynków polegają na kontroli szczelności powietrza w naszym domu. Jest ono wykonywane przy zachowaniu różnic ciśnienia co pozwala szybko i sprawnie odnaleźć nieszczelne miejsca. W mieszkaniu w którym będzie wykonywany test
“blower door” należy wyłączyć wszystkie piecyki oraz zamknąć szczelnie drzwi wejściowe. Następnie przy pomocy
specjalnych wytwornic dymu lub kamerek telewizyjnych wyszukiwane są feralne miejsca. Poprzez odpowiednie ich uszczelnienie będziemy mogli cieszyć się ciepłem w naszym domu. Szczelny budynek to nie tylko komfort jego użytkowania, ale i niższe koszty utrzymania.

Możesz również polubić…