Granulat srebra, granulat złota. Surowiec w postaci kuleczek złota i srebra

Najbardziej pożądane i wykorzystywanie w jubilerstwie są metale szlachetne o najczystszej próbie, mowa tu o najbardziej popularnych, którymi jest złoto i srebro. Można zakupić je w różnych postaciach, a najsłynniejszą ich postacią sprzedawaną na rynku jest granulat.

granulat srebra, granulat złota

Struktura ich występuje w równych lub mniej równych kształtach przypominających formie kuleczek, które zwie się fachowo na rynku sprzedaży jako :granulat złota i granulat srebra.
Każda kuleczka rożni się wielkością jak i też wagą, nie posiadają zapachu. Przy określeniu ich czystości zwracana uwaga jest na kolor, połysk i oczywiście gęstość. Te cechy są bardzo ważne przy określaniu wartości surowca. Zazwyczaj zależy nam na masie o jak najmniejszym zanieczyszczeniu innymi metalami, co przekłada się na zawartość surowca w surowcu.
Aby nie zostać oszukanym pod względem czystości masy wystarczy zwrócić uwagę na formę i kolor, jest wiele możliwości sprawdzenia gęstości surowca nawet w domowych warunkach.
Zainteresowanie na rynku granulatem jest bardzo wysokie, ze względu na ich wysoką próbę i czystość oraz łatwość przetopienia w oczekiwaną formę.

 

Możesz również polubić…