Współczynnik przenikania ciepła okna. Energooszczędne okna w naszym domu – współczynnik uw okna

Przed wymianą okien w naszym domu, warto zastanowić się nad ich wyborem. Obecnie dużą popularnością cieszą się okna energooszczędne. Pieniądze zainwestowane w ten produkt, w błyskawicznym tempie się zwracają – w postaci niższych rachunkach za ogrzewanie.

Współczynnik przenikania ciepła okna jest oznaczany jako Uw. Symbol ten określa ile ciepła wydostaje się przez szklane powierzchnie na zewnątrz domu. Wartość ta nie powinna przekraczać. 1. 1. Może być z kolei niższa. Oznacza to wtedy to, że tracimy niewielką ilość ciepła. Analizując współczynnik uw okna, większość osób dochodzi do wniosku, że warto zainwestować w innowacyjny produkt.
Na naszym rynku istnieje szeroki wybór okien energooszczędnych. Mimo, że te są droższe od innych, coraz częściej znajdują swoich klientów. Jest to ta grupa na naszym rynku, która inwestuje w przyszłość. Osoby te doskonale zdają sobie sprawę, że przez okna ucieka w domu najwięcej ciepła.

 

Produkcja okien energooszczędnych polega na wypełnieniu ram okiennych specjalnym aerożelem i warstwą pianki poliuretanowej. Grubość ścianki wynosi 3 mm, co gwarantuje doskonałą ochronę przed wnikaniem zimnego powietrza z zewnątrz. Współczynnik uw w tych oknach jest bardzo niski – często wynosi tylko 0. 7. Zakup okien energooszczędnych jest rewelacyjnym sposobem na oszczędzanie.

 

Możesz również polubić…