Wyraź swoją osobowość: Indywidualne aranżacje wnętrz

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób posiada poczucie, że ich otoczenie powinno być odzwierciedleniem ich osobowości. Nie inaczej jest w przypadku wnętrz. Wiele osób decyduje się na indywidualne aranżacje, które wyrażają ich styl, gust oraz charakter. Jakie są trendy w wystroju wnętrz i jakimi sposobami można wyrazić siebie poprzez domowe cztery ściany?

1. Stylowe kolory i wzory
Jednym z podstawowych kroków we wnętrzach jest wybór kolorów i wzorów, które będą nawiązywać do naszej osobowości. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się kolory pastelowe oraz minimalistyczne wzory. Dla osób odważnych, propozycją może być kolorowe tło wraz z różnorodnymi wzorami np. abstrakcyjnymi, geometrycznymi czy egzotycznymi.

2. Meble a nasza osobowość
Meble są zazwyczaj najdroższym elementem w naszych wnętrzach, co skutkuje, że nie zmieniamy ich tak często jak np. dekoracji. Dlatego warto dobrze przemyśleć ich wybór. Ogromny wpływ na końcowy efekt mają materiały, z jakich są wykonane oraz kolor i styl. Określenie, jaki styl mebli do nas pasuje, to już 50% sukcesu w indywidualnym wystroju. Idealnie byłoby zdecydować się na nietuzinkowe formy mebli, które obecnie bardzo się cenią.

3. Detale, które decydują o charakterze wnętrza
Nawet prosty wystrój może zamienić się w niezwykłe wnętrze dzięki dobrze dobranym dodatkom. Znaczna ilość dekoracji wprowadza do pokoju niejednolitą stylistykę i zamiast skupiać uwagę na meblach, zwraca ją na siebie. Z tego powodu warto stawiać na detale, które będą miały spójny styl. Jeżeli preferujemy mniej ozdób, warto zainwestować w jedną lub dwie większe dekoracje np. obrazy.

4. Oświetlenie – klucz do dobrego wystroju wnętrz
Oświetlenie jest istotnym elementem aranżacji wnętrz, który może skutecznie wpłynąć na atmosferę w danej przestrzeni. Dobre światło to podstawowa składowa dostrojenia wnętrza do naszej osobowości. Można brać pod uwagę dwie kwestie – efekt dekoracyjny – światło pozwala w ciekawy sposób wyeksponować dekoracje, a także praktyczność, która sprawia, że pomieszczenie jest przyjemne w codziennym użytkowaniu.

5. Wnętrza w stylu skandynawskim, industrialnym, boho
Obecnie w modzie jest wiele różnych stylów wnętrzarskich, dzięki którym możemy w salonie, jadalni czy sypialni wyrazić siebie w wyjątkowy sposób. Niektóre z popularnych stylów to przede wszystkim Skandynawski, który charakteryzuje się jasnymi kolorami, prostotą form, naturalnymi materiałami oraz światłem z naturalnych źródeł. Kolejnym jest styl industrialny, który wykorzystuje surowość materiałów i faktur. Natomiast styl boho łączy w sobie wyświechtane elementy typowe dla zorganizowanego chaosu.

Podsumowując, aby wyrazić swoją osobowość poprzez domowe wnętrze należy zrobić to, co najlepiej się nam podoba. Aranżacja wnętrz to proces składający się z wielu decyzji, jednakże w końcu efekt może zachwycić nas samych i naszych gości.

Możesz również polubić…