Domowa galeria ścienna – kreatywne inspiracje

Ściana jest miejscem, w którym stworzyć możemy wystawę wykorzystując na przykład metalowe dekoracje Dąstal. Tego typu ozdoby są niezwykle trwałe, a dostępne są w takich miejscach jak sklep z dekoracjami Dąstal. Na ścianie powiesić też można między innymi zdjęcia w dekoracyjnych ramkach.

Jak zorganizować wyjątkową i oryginalną ścienną ekspozycję? Warto zacząć od przygotowania wstępnego szkicu. Przygotowanie go wymaga z pewnością kreatywności autora i dobrego smaku – tak, aby wszystko do siebie pasowało, było spójne i nie tworzyło jednego wielkiego chaosu.

Dobrze jest zmierzyć też powierzchnię ściany, którą planuje się wykorzystać, i stworzyć na niej kontur za pomocą taśmy. Układaj przedmioty, aż znajdziesz kilka elementów, które Ci się spodobają, i pstrykaj zdjęcia, aby porównać różne układy. Gdy już uda Ci się uchwycić pożądany wygląd, czas sięgnąć po elektronarzędzia.

Tworząc szablon, zaplanuj, gdzie w pierwszej kolejności umieścisz główne akcenty – czyli dekoracje, które najbardziej Ci się podobają, tak zwane :must have”. Potem wszystko inne będzie służyło jako “wypełniacz” pustych miejsc.

To, co umieścisz na danej ścianie zależy od Twoich osobistych preferencji, potrzeb i gustu. W minimalistycznym wnętrzu najlepiej sprawdzą się zdjęcia, grafiki z geometrycznymi bryłami, osiągnięcia biznesowe i oprawione dzieła sztuki. Aby uzyskać bardziej eklektyczny wygląd, do szablonu warto dołączyć kilka ozdobnych elementów.

Na ścianie sprawdzą się także takie dekoracje jak: ozdobne talerze, lustra i zegary. Tego typu dodatki mogą dodać nieco tekstury i zabawy do projektu ozdobnego na ścianie. Jeśli jednak wolisz symetrię od ekstrawagancji, wzór przypominający siatkę jest doskonałym sposobem na wyeksponowanie zdjęć i portretów. Jednolita siatka wygląda szczególnie ładnie, gdy kolory, kształty i rozmiary elementów są takie same. Rozważ tę opcję, jeśli masz kilka portretów lub zdjęć tej samej wielkości do wyeksponowania lub jeśli wszystkie Twoje prace są w czarno-białych odcieniach.

Możesz również polubić…