Trendy kolorystyczne w aranżacji wnętrz: Co jest modne w tym sezonie?

Artykuł:

MODNE KOLORY W ARANŻACJI WNĘTRZ: CO PRZEWIDUJĄ W TEGOROCZNYM SEZONIE?

Barwy wpływają na nasze samopoczucie i humor, a dodatkowo mogą wpłynąć na wygląd i atmosferę w mieszkaniu. Wybór właściwych kolorów do pomieszczenia to jedno z najważniejszych zadań w aranżacji wnętrz. Co jest modne w tym sezonie?

1. COLOUR BLOCKING

Trend Colour Blocking polega na zestawianiu mocno kontrastujących ze sobą kolorów. To podejście pozwala na stworzenie efektownych i odważnych aranżacji, zwykle rekomendowanych do większych wnętrz. W tego typu projektach modne są przede wszystkim odcienie turkusowego, żółtego, niebieskiego i różowego.

2. NEUTRALNE KOLORY

Nowoczesna aranżacja tego typu to przede wszystkim stonowane barwy, w tym różne odcienie szarości, bieli, beżu i brązu. Jest to świetna baza do ozdabiania pomieszczenia różnymi dodatkami. Dzięki zastosowaniu neutralnych kolorów, wnętrze staje się bardziej minimalistyczne i spokojne.

– Beżowe meble i dodatki sprawiają, że wnętrze wydaje się bardziej ciepłe i przytulne.

– Biel to klasyczna i elegancka barwa, która dodaje pomieszczeniu lekkości i przestrzeni.

– Ciemniejsze kolory mogą przydać się w aranżacjach minimalistycznych. Szarości lub brązy w aranżacji wnętrz to ponadczasowe rozwiązanie.

3. JASNE BARWY

W tym sezonie modne będą jasne kolory: żółty, oranżowy, jasny róż i błękit. Towarzyszyć im będą motywy kwiatowe i geometryczne. Świeże odcienie pojawiają się zazwyczaj w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Akcent kolorystyczny na ścianie, meblach lub tekstyliach wprowadzi dynamiczny look do pomieszczenia.

4. PASTELLE

Delikatne, kremowe i pudrowe barwy to wciąż jeden z najważniejszych trendów architektury i designu wnętrz. Tej wiosny modne będą pastelowe odcienie, takie jak mięta, lawenda, rozmaryn i szałwia. Ich delikatność i spokojna elegancja stanowią doskonały wybór do łazienki, sypialni czy pokoju dziecięcego.

5. CIEPŁE KOLORY

Dominacja brązów, beżów, rudych oraz odcieni pomarańczowych i czerwonych – to dużo cieplejsze rozwiązania kolorystyczne. Taka aranżacja wnętrz tworzy przytulne i spokojne otoczenie w pomieszczeniu. Kombinacja jasnych odcieni z ciepłymi barwami to najnowsze trendy w tym sezonie.

Podsumowując, wybór kolorystyki w aranżacji wnętrz jest bardzo ważny – wpływa na samopoczucie i wygląd całego mieszkania. Stosując się do najlepszych trendów, można stworzyć nowoczesne, eleganckie i przyjemne w odbiorze pomieszczenia.

Możesz również polubić…